Súkromná materská škola Vilôčka - PRIJATIE DO MŠ

 
 

PRIJATIE DO MATERSKEJ ŠKOLY Žiadosť o prijatie do Súkromnej materskej školy Vilôčka

Osobný dotazník dieťaťa

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Splnomocnenie na prevzatie dieťaťa

Súhlas s elektronickou fakturáciou

Vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa (dátum 1. nástupu do MŠ)ČO ZABEZPEČÍME

Súkromná materská škola Vilôčka pre Vášho drobčeka zabezpečí všetky nevyhnutné hygienické potreby. Každé dieťatko bude mať pridelenú vlastnú postieľku v oddelenej spálničke. Pamäťový matrac v nej si bude pamätať len a len jeden chrbátik. Posteľné prádlo a uteráčiky sú prané v týždňových intervaloch. Podbradníčky samozrejme podľa potreby. Pre Vaše detičky sa postaráme o:

- zubnú pastu,
- papierové servítky, vlhčené utierky, toaletný papier,
- mydlo,
- posteľné prádlo (pridelené len Vášmu dieťatku),
- uteráčik (pridelený len Vášmu dieťatku),
- podbradník (pridelený len Vášmu dieťatku),
- zásteru na výtvarnú výchovu (pridelenú len Vášmu dieťatku).

 
ČO DONIESŤ

Milí rodičia,

preto aby vášmu drobcovi u nás vo Vilôčke nič nechýbalo, prosíme vás, aby ste mu ku nám priniesli nasledovné veci.

Skrinka:

1. Oblečenie na pobyt vonku. Ide o oblečenie v ktorom bude vaše dieťatko v záhrade, v piesku alebo na prechádzke. Aby sa deti mohli slobodne vyšantiť bez významných obmedzení, vyberte prosím oblečenie, pri ktorom vám nebude vadiť, že sa zničí, bude od piesku alebo blata. Na jar,  jeseň a zimu odporúčame nepremokavé oblečenie. Pre prípad, že sa vám nechce stále čistiť obuv od piesku, tiež odporúčame maximálne jeden pár priezviskom označenej obuvi na dvor. Počas letných dní vás poprosíme zabezpečiť dieťatku menom označené kraťasy alebo tepláčiky na dvor ako aj ponožky na dvor, aby si deti do tried nenanosili špinu. 

2. Pokrývka hlavy. Poprosíme Vás o zabezpečenie čiapok a nákrčníkov /šálov na jar, jeseň a zimu. V letných dňoch je deťom potrebné nechať v skrinke šatku, klobúčik alebo šiltovku.

3. Rukavičky. V zimných mesiacoch Vás poprosíme zabezpečiť rukavičky na šnúrke, ktoré pripevníte o putko na overaliku alebo vetrovke.

4. Prezuvky označené priezviskom.

5. Pršiplášť označený priezviskom. 

Trieda:

1. Náhradné oblečenie podľa sezóny. Tričko s krátkym / dlhým rukávom 1 kus (podľa sezóny). Tielko 1 kus. Tepláky/ legíny/kraťasy 2 kusy (podľa sezóny). Ponožky 2 kusy/ pančuchy 1 kus (podľa sezóny).

A. Plienky a krém na zadoček. Celé balenie plienok a krém na zadoček označené priezviskom, ktoré odovzdáte v prípade potreby pani učiteľke. (Neodplienkované deti)

B. Učiace odplienkovacie nohavičky 3 kusy. Nohavičky / slipy 1 kus. Náhradné tepláčiky/legíny 3 kusy. Náhradné ponožky 3 kusy. (Deti v štádiu odplienkovania)

C. Zubná kefka. Novú zubnú kefku prosím prichystajte drobcovi vždy v Septembri a vo Februári.

Spálňa:

1. Pyžamo označené priezviskom. V prvý pracovný deň  v danom týždni, v ktorý nastúpi Vaše dieťatko do škôlky prosím odovzdajte ráno pani učiteľke čisté pyžamko. Každý piatok vám ho pani učiteľky vrátia do skrinky vášho drobca.

2. Mojkáčik na spanie. V prípade, že vaše dieťatko potrebuje k spánku svojho mojkáčika, pokojne mu ho ( respektíve jeho kópiu) môžete nechať u nás v spálničke. Regulácia doby, po ktorej bude treba mojkáčika vyprať, je čisto na vás a pani učiteľky vám ho zabalia do skrinky na vaše vyžiadanie.ĎALŠIE INFORMÁCIE

Cieľom každého rodiča je najlepšia výchova svojho dieťatka. Aj Vy máte určite celkom jasno s čím by Ste ho v ktorom časovom období chceli oboznámiť. Vo Vilôčke sa snažíme aj o podporu rodičovskej autority pri výchove. Vy si stanovíte smer, my Vás budeme podporovať. V komunite rodičov, ktorú naše zariadenia vytvára je preto potrebná tolerancia. Aby sme predišli nedorozumeniam, prosíme, aby Ste detičkám nepribaľovali vlastné jedlo, nápoje, sladkosti.

Kontrola stavu, sezónnosti a určovanie kedy veci vašich drobcov zoberiete domov vyprať je (okrem pyžamka) čisto vo vašej réžii.

Oblečenie poprosíme označiť priezviskom a prvým písmenom mena dieťatka, aby sa ku vám vaše oblečenie vždy vrátilo.

Pri výbere oblečenia a obuvi prosím myslite najmä na to, aby sa to dobre a pohodlne obliekalo/obúvalo vášmu dieťatku. To nám pomôže lepšie ho motivovať pri učení samoobslužných činností.

V prípade výletu mimo SMŠ autobusom (piknik, výlet) prosím detičkám zabezpečte malý ruksak označený menom (ktorý im nebude padať a bude sa im pohodlne nosiť), pitie v dobre uzatvárateľnej malej fľaši, malé občerstvenie a pršiplášť. V prípade špeciálnych požiadaviek vás na ne upozornia pani učiteľky.

V prípade krúžku mimo našich priestorov (plavecký) prosíme do ruksakov pribaliť pršiplášť v závislosti od sezóny.

V letných mesiacoch prosíme aby ste dieťatko pred príchodom do škôlky natreli opaľovacím krémom.

Prosíme vás , aby ste z bezpečnostných dôvodov deťom nedávali na krk retiazky, malé prstene, sponky  a inú drobnú bižutériu.

Do škôlky prosím nenoste ani drahé predmety alebo hračky, pretože za ich nestratenie a nepoškodenie nevieme ručiť. V prípade, že vaše dieťatko nepresvedčíte, tak sa s ním dohodnite, že takáto hračka ho počká v hornej časti jeho skrinky.


Ďakujeme za vaše pochopenie a spoluprácu.

Vilôčka 
 


ilu-1 ilu-8 ilu-4ilu-7

ilu-10ilu-11ilu-12 sk en